Kolejna Super Olimpiada naszych młodych wędkarzy

Druga w tym roku Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich i kolejny sukces młodych wędkarzy reprezentujących Okręg PZW Lublin, którzy są uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Białkach Dolnych i wędkarzami z Koła PZW Czysta Woda Ryki.

Ostatni weekend października w uroczym Pińczowie pod Kielcami był areną zmagań 12, 14 i 16 latków z całej Polski, którzy najpierw, w piątek pisali test wiedzy ekologiczno – wędkarskiej a w sobotę sprawdzali swoje umiejętności w teście sprawnościowym i trójboju spinningowym.

Pierwotnie Olimpiada październikowa miała się odbyć w lutym, jednak pandemia pokrzyżowała plany organizatorom. W hotelu Nad Starą Nidą zameldowało się 64 zawodników i 62 opiekunów. W naszej drużynie w kategorii do 12 lat wystartował Szymon Skirtun, który w konkurencji test sprawnościowy zajął II miejsce z wynikiem 190 pkt( na 200 możliwych do zdobycia). Piotr Goluch z wynikiem 188 pkt. był 4 , a trzynastoletni Dawid Chachaj, który zastąpił w drużynie Patryka Golucha, startując w kat. do lat 16 zajął 5 miejsce z wynikiem 186 pkt. Drużynowo, mimo bardzo wysokiego wyniku zajęliśmy II miejsce w Polsce!

Piotrek już po raz drugi uzyskał maksymalny wynik w teście wiedzy. Bardzo dobre rezultaty zanotowaliśmy w trójboju spinningowym. Klasą dla wszystkich byliśmy w konkurencji odległość spinningowa jednorącz, w której chłopcy notowali wyniki przekraczające 100 pkt. Dawid Chachaj osiągnął super wynik w trójboju spinningowym – 259 pkt., który jest rekordem Okręgu PZW Lublin.

Olimpiadę w Pińczowie ukończyliśmy drużynowo na wysokim VI miejscu!

Piotr Goluch startujący w kategorii do 14 lat poprawił swój wynik z Ostrowa Wielkopolskiego i zajął IV miejsce.

W Pińczowie Rada d/s Młodzieży Polskiego Związku Wędkarskiego nagrodziła też zawodników i najlepsze zespoły za Cykl Olimpiad w 2021 roku. Nasza drużyna w tej klasyfikacji ponownie odebrała puchar za zajęcie VI miejsca, a Piotr Goluch za V miejsce.

Pamiątkową statuetką za zasługi w pracy z młodzieżą nagrodzony został trener Robert Pyrka. Gratulacje dla drużyny i trenera!

 

 

                  

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.