PASOWANIE NA UCZNIA

Wczoraj w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość – Pasowanie na ucznia. Jedenaścioro dzieci stało się pełnoprawnymi uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Białkach Dolnych. To bardzo ważny dzień w życiu każdego pierwszaka, ponieważ wtedy zdają swój pierwszy egzamin przed zaproszonymi gośćmi.

Podczas akademii pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły p. Roberta Pyrkę. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.

Pan Dyrektor oraz Wójt Gminy Ułęż p. Barbara Pawlak życzyli najmłodszym wielu sukcesów w edukacji szkolnej. Uczniowie otrzymali także symboliczne podarunki od Pani Wójt, Rady Rodziców oraz starszych koleżanek i kolegów z Samorządu Uczniowskiego. Ostatnią częścią uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

 

Kochane pierwszaki!

My także życzymy Wam wielu sukcesów, samych piątek w zeszytach i wielu szczęśliwych chwil w szkole.

Do zobaczenia na szkolnych korytarzach! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.