Sukces naszych wędkarzy!

W dniach 11- 13 września … 2020 roku , w Wenecji……. Koło Żnina woj. Kujawsko – pomorskie została rozegrana II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. To druga w tym roku Olimpiada po rozegranej w zimie Olimpiadzie w Pińczowie.

W Pińczowie nasza drużyna wywodząca się z zawodników Publicznej Szkoły Podstawowej w Białkach Dolnych reprezentowała barwy Koła PZW Czysta Woda Ryki. W Wenecji drużyna z Białek Dolnych przygotowana przez instruktora wędkarstwa młodzieżowego dyr. Roberta Pyrkę osiągnęła życiowy sukces stając trzykrotnie na podium, dwukrotnie w klasyfikacji indywidualnej i raz w klasyfikacji drużynowej. Podczas Olimpiad zawodnicy startujący w kategoriach U -12, U -14 i U 16 rywalizują w czterech konkurencjach- zawodach spławikowych, trójboju spinningowym, teście wiedzy ekologiczno – wędkarskiej, teście sprawnościowym. I właśnie w teście sprawnościowym podopieczni instruktora R. Pyrki okazali się trzecią siłą w Polsce. Indywidualnie Dawid Chachaj w kat. Do lat 12 zajął II miejsce, Partyk Goluch zdobył brąz w kategorii do lat 16 -tu. Podium drużynowe uzupełnił w kat, do lat 14 Piotr Goluch. W tej konkurencji 5 miejsce w Polsce zajął debiutujący na imprezie tej rangi 11 letni Szymon Skirtun.

Nasi zawodnicy w cyklu Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży w Sportach Wędkarskich zostali sklasyfikowani na dziesiątym miejscu w Polsce, a Dawid Chachaj uplasował się na szóstym miejscu.        Z jednej strony to duży sukces, z drugiej pozostaje pewien niedosyt, bo wystarczyło, by nasi zawodnicy osiągnęli tylko te wyniki , które wypracowali na treningach, żeby regularnie meldowali się na podium. W tym miejscu dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu na Olimpiadę Okręgowi PZW Lublin oraz Kołu PZW Czysta Woda Ryki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.