Wspomnienia z wycieczki klas starszych

W ramach rządowego programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami w dniach 13-16 czerwca 2023r. uczestniczyli w zorganizowanej czterodniowej wycieczce.
Pierwszego dnia uczniowie wyruszyli spod szkoły o godz. 6:00. O godz.13:30 rozpoczęli wycieczkę od zwiedzania Muzeum Zamkowego w Malborku, a następnie udali się do domu wczasowego „U Romana” w Jantarze, gdzie zjedli obiadokolację i zakwaterowali się. Po odpoczynku wybrali się na plażę, gdzie mieli okazję podziwiać morze i zachód słońca.
Dzień drugi rozpoczęli śniadaniem, a następnie wyruszyli do Gdyni. Tam zwiedzili ORP Dar Pomorza i Akwarium Gdańskie, a następnie wzięli udział w rejsie statkiem. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do Sopotu – zwiedzanie i spacer po molo. Następnie powrót do ośrodka i obiadokolacja.
Trzeciego dnia, zaraz po śniadaniu udali się do Gdańska. Tam zwiedzili Zespół pocystersko-katedralny w Oliwie i wysłuchali 20-minutowego koncertu prezentującego organy. Kolejnym punktem było zwiedzanie miasta w zasięgu obwarowań z XVII w – Stary Ratusz, Pomnik Heweliusza, Fontannę z Neptunem, Dwór Artusa oraz Bazylikę Mariacką. Po zwiedzaniu był czas na zakup pamiątek, a następnie przejazd do miejsca zakwaterowania i zjedzenie obiadokolacji.
W piątek, uczestnicy wycieczki zjedli śniadanie, wykwaterowali się i wyruszyli do Torunia. Pierwszym punktem było zwiedzenie Domu Kopernika. Następnie uczniowie mieli możliwość zobaczenia bestsellerów toruńskiej starówki. W trakcie spaceru z przewodnikiem usłyszeli najważniejsze informacje o dziejach miasta, jego mieszkańcach oraz toruńskich zabytkach. Mieli okazję zobaczyć między innymi krzywą wieżę, zachowane średniowieczne mury obronne, piernikową aleję gwiazd, gotycki kościół katedralny św. Janów, pomnik Kopernika, rynek staromiejski i Dwór Artusa. Następnie był czas na zakup pamiątek i toruńskich pierników . Kolejnym punktem było zjedzenie obiadu w jednej z toruńskich restauracji i wyruszenie w drogę powrotną do domu, bo jak wiadomo – wszystko co dobre szybko się kończy.

Uczniowie wrócili z pięknymi wspomnieniami i wyśmienitymi humorami. To była naprawdę udana wycieczka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.